fbpx
Źródło: Wkd.com.pl

marzec 2021

10

8:03:49

WKD apeluje o odpowiedzialne zachowanie w czasie pandemii

Pandemia po raz kolejny przybrała na sile a jej dynamiczny przebieg motywuje większość osób do przestrzegania zaleceń sanitarnych. Jednak w tym trudnym czasie wszyscy pasażerowie muszą zdawać sobie sprawę, że to od ich odpowiedzialnego zachowania zależy, czy transmisja zakażeń koronawirusem straci na sile. Dlatego „zachowujmy się odpowiedzialnie” – czytamy na stronie WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa przypomina pasażerom, że w dalszym ciągu obowiązuje zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki - chusty, „kominy”, przyłbice i szaliki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem. Bardzo ważna są również częsta dezynfekcja rąk oraz zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. Przewoźnik gorąco zachęca aby w pociągach, na przystankach, w kasach i innych wspólnie użytkowanych miejscach zasłaniać skutecznie drogi oddechowe. WKD przypomina pasażerom, że odpowiedzialne zachowanie wpływa na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii oraz ryzyka zakażenia COVID-19.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w celu ograniczenia kontaktu pasażerów z przyciskami otwierania drzwi w pociągach, Warszawska Kolej Dojazdowa przywróciła zasadę automatycznego ich otwierania przez maszynistę. Ponadto WKD przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 nadal regularnie dezynfekuje i ozonuje pojazdy aby zminimalizować transmisję wirusa.

Aktualne informacje, nt. strategii walki z epidemią i profilaktyki zdrowotnej w walce z COVID-19 dostępne są [tutaj].

Źródło tekstu: Wkd.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram