fbpx
Źródło: Mpk.wroclaw.pl

marzec 2021

10

2:03:57

Za bilety MPK Wrocław zapłacisz… tęczówką oka

Wrocławskie MPK poinformowało na swojej stronie internetowej, że jako pierwszy przewoźnik na świecie uruchomiło w swoim Biurze Obsługi Pasażera możliwość dokonania płatności za pomocą tęczówki oka. Technologię przedsiębiorstwo pozyskało od wrocławskiego fintechu PayEye.

W Biurze Obsługi Pasażera mieszczącym się przy ul. Bolesława Prusa zainstalowany został terminal, który umożliwia m.in. opłacenie biletu okresowego za pomocą spojrzenia. Rozwiązanie to zastosowano już w około 120 różnych punktach usługowych we Wrocławiu i jego okolicach. Tęczówką oka uregulujemy płatności m.in. w niektórych restauracjach, kawiarniach, sklepach spożywczych czy Aquaparku.

PayEye przenosi konwencjonalne metody płatnicze do technologii przyszłości. Nasze rozwiązanie to po prostu płatność okiem, a razem z nim wygoda, prostota i bezpieczeństwo. Brak gotówki i rozładowany telefon to już nie problem, gdy można zapłacić jednym spojrzeniem. Cieszymy się, że z tej możliwości będą mogli skorzystać pasażerowie MPK Wrocław” – powiedział cytowany przez wrocławskie MPK prezes PayEye Krystian Kulczycki.

Jak informuje wrocławskie przedsiębiorstwo komunikacyjne, technologia wykorzystywana do uiszczania opłat przy pomocy biometrii oka nie zagraża ludzkiemu zdrowiu. Ponadto terminale opracowane przez fintech posiadają odpowiednie zabezpieczenia, które uniemożliwiają dokonanie płatności przez np. przyłożenie do nich zdjęcia. MPK podkreśla także, że tęczówka - której nie da się podrobić - to najlepszy gwarant bezpieczeństwa naszych finansów.

W przyszłości PayEye chce upowszechnić swoje rozwiązanie w całym kraju, a następnie na rynkach zagranicznych. Aby skorzystać z tej formy transakcji, należy dokonać wcześniejszej rejestracji on-line na stronie fintechu. Osoby, które po raz pierwszy dokonają opłaty tęczówką oka w Biurze Obsługi Pasażera wrocławskiego MPK, mogą liczyć na zwrot w wysokości 50 zł.

MPK jedzie z duchem czasu również, gdy wchodzą w grę nowe technologie ułatwiające płacenie w naszym Biurze Obsługi Pasażera. Cieszę się, że taki pomysł narodził się we Wrocławiu” – powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram