fbpx
Źródło: Kgsok.pl

Marzec 2021

11

12:03:02

Wicemarszałek Sejmu spotkała się z funkcjonariuszkami SOK

Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska spotkała się we wtorek (09.03.) z funkcjonariuszkami Straży Ochrony Kolei. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy marszałek w ramach cyklu spotkań z kobietami będącymi żołnierzami i funkcjonariuszami w służbie państwa.

Z okazji Dnia Kobiet Małgorzata Gosiewska zaprosiła do Sejmu kobiety będące żołnierzami i funkcjonariuszami w służbie Państwa. Ze względu na pandemię spotkania z przedstawicielkami każdej ze służb zostały zaplanowane indywidualnie. Straż Ochrony Kolei była reprezentowana przez delegację, której przewodniczyła Jadwiga Kowalczyk - Zastępca Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei ds. ekonomiczno-finansowych.

Marszałek złożyła na ręce funkcjonariuszek SOK wyrazy uznania za godną, pełną zaangażowania postawę oraz podziękowała za wzorową i codzienną służbę, której celem jest dobro i bezpieczeństwo wspólnoty. Podkreśliła także, że „praca w służbie jest swego rodzaju powołaniem”.

Podczas części oficjalnej spotkania wicemarszałek Sejmu RP wręczyła funkcjonariuszkom SOK listy gratulacyjne zawierające życzenia sukcesów i wytrwałości w pełnieniu służby oraz powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym, aby aktywność na rzecz Ojczyzny stanowiła poczucie dumy, dopełnienie życiowych osiągnięć i dawała osobistą satysfakcję.

W dalszej części spotkania głos zabrały przedstawicielki Straży Ochrony Kolei, prezentując historię i specyfikę funkcjonowania formacji oraz podkreślając rolę kobiet w realizowaniu zadań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

Źródło tekstu: KG SOK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram