fbpx
Źródło: Bezpieczny-przejazd.pl

marzec 2021

12

4:03:00

W lutym doszło do 17 zdarzeń na przejazdach drogowo-kolejowych

17 kolizji to bilans zdarzeń do jakich doszło w lutym z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E – podano na stronie kampanii „Bezpieczny Przejazd”.

Dodatkowo w drugim miesiącu 2021 roku miało miejsce 25 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 20 osób, a 4 zostały ciężko ranne.

W pierwszych dwóch miesiącach 2020 roku na przejazdach wydarzyły się 34 wypadki i kolizje (o 1 mniej niż w tym roku), zginęło 12 osób (o 7 więcej niż w tym roku), 4 osoby zostały ciężko ranne (o 4 więcej niż w bieżącym roku).

Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły w lutym blisko 52 godziny.

W lutym skorzystano 499 razy z Żółtej Naklejki PLK, dzięki czemu udało uniknąć się potencjalnie niebezpiecznym zdarzeniom. Od początku projektu takich zgłoszeń było 11 457.

Przedstawione dane mogą ulec zmianie ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu informacji od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura) i związanych z ochroną danych osobowych.

Źródło: Bezpieczny-przejazd.pl
Źródło: Bezpieczny-przejazd.pl

Źródło tekstu: Bezpieczny-przejazd.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram