fbpx
Źródło: Siemens Mobility

marzec 2021

15

7:03:03

Siemens Mobility przeprowadzi cyfryzację kolei w Nadrenii Północnej-Westfalii

Siemens Mobility w ciągu jednego roku zmodernizuje nastawnię Finnentrop w Nadrenii Północnej-Westfalii, wyposażając ją w całości w cyfrową technologię systemów nastawczych – wymienionych zostanie 404 zespołów urządzeń nastawczych. Należą do nich sygnalizatory, rozjazdy i wykolejnice. Ponadto 15 przejazdów kolejowych otrzyma cyfrowe interfejsy a cztery spośród nich dodatkowo nowe systemy zabezpieczające ruch kolejowy.

Nastawnia Finnentrop steruje siecią liczącą około 60 kilometrów. W przyszłej architekturze nastawni cała wyposażenie techniczne, służące do sterowania ruchem i jego zabezpieczania, sterowane będzie z jednej centrali obsługowej. Jako generalny wykonawca Siemens Mobility realizuje całość przedsięwzięcia od projektowania po oddanie do użytku. Takie całościowe rozwiązanie z jednej ręki zapewnia krótki czas realizacji do końca 2021 roku.

Dzięki cyfrowej nastawni zmniejszymy ilość zakłóceń w procesach ruchowych, stworzymy także bazę dla rozwoju automatyki kolejowej i zwiększenia mobilności w transporcie szynowym. Skorzystają na tym pasażerowie, przewoźnicy cargo i środowisko”– podkreśla Gerhard Greiter, CEO regionu Europy północno-wschodniej w Siemens Mobility.

Siemens Mobility należy do grona światowych liderów w dziedzinie cyfryzacji infrastruktury kolejowej. W Niemczech na przykład to przedsiębiorstwo wykonało ważną, pionierską pracę, realizując cyfrowe nastawnie w Annaberg-Buchholz i Warnemünde. Do 2034 roku Siemens Mobility ma przeprowadzić cyfryzację całej sieci kolejowej w Norwegii, liczącej 4200 kilometrów torów i 375 stacji.

Deutsche Bahn, Związek Przemysłu Kolejowego w Niemczech (VDB) i Federalny Urząd Kolejnictwa (EBA) uzgodniły we wrześniu 2020 roku przyspieszenie wdrażania projektów nastawni cyfrowych do 2021 roku. Ten przyspieszony program jest finansowany z pieniędzy pochodzących z federalnego pakietu stymulacyjnego Corona. Nastawnia Finnentrop jest objęta tym przyspieszonym programem.

Źródło tekstu: Siemens Mobility/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram