fbpx
Źródło: Lubuska.policja.gov.pl

marzec 2021

17

8:03:11

Lubuskie: pijany mężczyzna spadł na torowisko. Pomógł mu policjant

Na stacji PKP w Świebodzinie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W piątek 12 marca znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna spadł z peronu na torowisko. Będący świadkiem zdarzenia zastępca naczelnika prewencji krośnieńskiej komendy policji aspirant sztabowy Marek Żelek, widząc w oddali światła nadjeżdżającego pociągu, bezzwłocznie udzielił mu pomocy. Poszkodowany miał duże problemy z utrzymaniem się na nogach. Natychmiastowa reakcja policjanta pozwoliła uniknąć tragedii.

Zastępca Naczelnika Prewencji aspirant sztabowy Marek Żelek relacjonuje, że w czasie oczekiwania na peronie na przyjazd pociągu, jego uwagę zwrócił wychodzący z poczekalni stacji mężczyzna. Miał on problemy z utrzymaniem się na nogach, a jego stan wskazywał na to, że znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu. Zataczając się, w pewnym momencie spadł z peronu na torowisko i nie był w stanie się podnieść. Funkcjonariusz widząc to, niezwłocznie wskoczył za mężczyzną, wyciągając go.

Tuż za policjantem z pomocą ruszył inny mężczyzna, który podniósł leżący na torach bagaż. Liczyła się każda minuta, gdyż w oddali było już widać światła nadjeżdżającego pociągu. Gdyby nie natychmiastowa reakcja świadków, nie wiadomo jaki byłby finał tego zdarzenia. Na szczęście tragedii udało się uniknąć. Funkcjonariusz zaprowadził mężczyznę do poczekalni, gdzie oczekiwał na przyjazd patrolu policji. Niedoszła ofiara noc spędziła w izbie wytrzeźwień.

Źródło tekstu: Lubuska.policja.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram