fbpx
Źródło: Policja.pl

marzec 2021

17

3:03:02

Opolska policja ujęła złodzieja, który ukradł mienie kolejowe o wartości blisko pół miliona złotych

Głubczyccy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę, podejrzanego o liczne kradzieże podkładów kolejowych i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 59-latek, aby zmylić policjantów posługiwał się danymi swojego brata. Ukrywał się na terenie Śląska.

Policjanci z Głubczyc od blisko 2 lat poszukiwali 59-letniego mieszkańca gminy Baborów. Mężczyzna ukrywał się przed zasądzoną karą dwóch lat pozbawienia wolności. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze podejrzewali, że poszukiwany ukrywa się na terenie Zabrza w województwie Śląskim. Aby zmylić policjantów, posługiwał się danymi swojego brata oraz wielokrotnie zmieniał miejsce swojego pobytu. To jednak nie zwiodło kryminalnych, którzy je ustalili i zatrzymali 59-latka.

Źródło: Policja.pl

Mężczyzna podejrzany jest również o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą torów kolejowych. Proceder trwał przez kilka lat, a straty sięgają ponad 500 tys. zł. Grupa miała działać zarówno na terenie czynnych, jak i opuszczonych linii kolejowych.

59-latek usłyszał zarzut kradzieży i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę.

Źródło tekstu: Policja.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram