fbpx
Źródło: Wikipedia.org/Manecke

marzec 2021

22

3:03:47

Polregio zawiesza połączenia do Goerlitz

Spółka Polregio poinformowała 21 marca, że zawiesza realizację połączeń kolejowych na odcinku między stacjami Zgorzelec i Goerlitz (Niemcy). Wstrzymanie kursów jest związane z decyzją strony niemieckiej o zakwalifikowaniu Polski jako obszaru wysokiej zachorowalności na COVID-19.

Połączenia transgraniczne między polskim miastem Zgorzelec a znajdującym się po drugiej stronie Odry niemieckim Goerlitz wstrzymano z dniem 21 marca. Polregio nie podaje terminu wznowienia ich realizacji. Spółka tłumaczy decyzję sytuacją epidemiologiczną i wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Przewoźnik podkreśla, że dotychczasowe kursy jego pociągów na trasie do Goerlitz nie są całkowicie zawieszone. Zostają one skrócone do przygranicznego miasta Zgorzelec. Jednocześnie w tym miejscu będą rozpoczynać się połączenia, których stacja początkowa znajdowała się w Niemczech.

To już kolejne zawieszenie przez Polregio ruchu na odcinku Zgorzelec - Goerlitz, związane z epidemią SARS-CoV-2. Poprzednia taka sytuacja miała miejsce w marcu 2020 roku.

Kolejowy ruch transgraniczny został wstrzymany także przez Koleje Dolnośląskie, o czym pisaliśmy [tutaj]. Wcześniej Przewozy Regionalne poinformowały, że do 31 maja nie będą realizowane połączenia z Białegostoku do litewskiego Kowna. [czytaj więcej]

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram