fbpx
Źródło: Piotr Goszczycki

marzec 2021

22

1:03:51

Powstaje międzynarodowa antologia „Pocztówka z podróży pociągiem”

W ramach tworzonego przez miłośników kolei projektu „Literacka PKP-Jazda” powstaje międzynarodowa antologia „Pocztówka z podróży pociągiem”. Pozycja pod redakcją Piotra Goszczyckiego, opowiadająca „o kolei bliskiej sercu”, niebawem ukaże się na rynku.

„Literacka PKP-Jazda” ma już na swoim koncie antologię związaną z koleją. W 2015 roku nakładem wydawnictwa „Komograf” został wydany „Pociąg naszego wieku”, zrzeszający ponad 100 autorów z całego świata – poetów i prozaików. Pozycja liczy ponad 400 stron i jest opatrzona licznymi zdjęciami. Została dobrze przyjęta przez czytelników, a Piotr Goszczycki był regularnie pytany o następne wydawnictwa poruszające tematykę kolejową.

Pocztówka z podróży pociągiem” to treści od stu kilkudziesięciu autorów, którzy opowiedzieli o swoich historiach i przemyśleniach związanych z podróżowaniem pociągami. Poza prozą znajdą się tam także utwory poetyckie. Wszystko zostanie wzbogacone fotografiami. Dla czytelników przygotowano też niespodzianki.

Jak wskazuje Piotr Gorszczycki, jest to pozycja „skierowana do drugiego człowieka, opowiadająca o kolei bliskiej ludzkiemu sercu”. Redaktor zapewnia, że pomimo ściśle określonej tematyki kolejowej, w książce nie ma miejsca na monotonię.

„Podróż pociągiem nigdy nie jest nudna! Krajobrazy się zmieniają. Jedni ludzie wsiadają, a na następnej stacji wysiadają i wsiadają nowi, inni. Tak też jest w antologii. Będzie ona potężnym świadectwem – czym było, czym jest podróżowanie koleją” – podkreśla Piotr Goszczycki.

Wywiad z redaktorem „Pocztówki...” zostanie opublikowany na portalu Serwisu Kolejowego już w najbliższy czwartek. Piotr Goszczycki opowiedział redakcji m.in. o działalności „Literackiej PKP-Jazdy”, szczegółach pomysłu wydania antologii, genezie jej tytułu oraz o tym, jak wygląda dzielenie się wrażeniami z podróży pociągiem w dobie nowoczesnych technologii.

Patryk Galarski


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram