fbpx
Źródło: Twitter/EgyptTodayMag

marzec 2021

26

1:03:50

Ofiary śmiertelne i wielu rannych w wypadku kolejowym w Egipcie

Co najmniej 32 osoby zginęły, a 66 zostało rannych w wyniku zderzenia pociągów pasażerskich, do którego doszło w piątek 26 marca w Egipcie. Trwa akcja ratunkowa – informuje TVP.info.

Katastrofa miała miejsce niedaleko miasta Sauhadż w centralnej części kraju. Z informacji opublikowanych przez portal Rzeczpospolita.pl wynika, że składy poruszały się z niedużą prędkością. W następstwie zderzenia jeden wagon przewrócił się a dwa kolejne zostały zniszczone.

Do tej pory liczba rannych przekroczyła kilakdziesiąt. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali” – podaje Rzeczpospolita.pl, powołując się na portal Cairo24.com.

Do akcji ratunkowej zostało skierowanych około 50 karetek. Zaraz po pojawieniu się informacji o wypadku, w okolicznych szpitalach ogłoszony został stan podwyższonej gotowości. Pierwsze doniesienia mówiły o kilkudziesięciu poszkodowanych. Na ten moment państwowa telewizja, powołując się na Egipskie Ministerstwo Zdrowia, podaje liczbę 32 zabitych oraz 66 rannych.

Jak na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną wypadku.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram