fbpx
Źródło: pixabay.com

marzec 2021

29

3:03:20

Egipt zainwestuje 14,3 mld dolarów w poprawę bezpieczeństwa na kolei

Władze Egiptu przeznaczą 14,3 mld dolarów na rozwój krajowej sieci kolejowej i zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów. Decyzja to odpowiedź na ubiegłotygodniową katastrofę kolejową, w której zginęło ponad 30 osób – podaje portal Arabnews.com

Rządowe plany zostały ogłoszone podczas spotkania egipskiego ministra transportu Kamela al-Wazira z przedstawicielami Egipskich Kolei Państwowych. Rozmawiano na temat opracowania strategii w celu zapobiegania podobnym wypadkom kolejowym w przyszłości. Szef resortu podkreślił, że środki zostaną przeznaczone na przeprowadzenie prac zwiększających bezpieczeństwo na istniejących liniach.

Kamel al-Wazir powiedział też, że winę za ubiegłotygodniowy wypadek ponosi maszynista jednego z pociągów. Zaznaczył, że trwa dochodzenie w tej sprawie.

„Naszym celem jest stworzenie sieci połączeń kolejowych na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Dużym problemem w tej kwestii jest czynnik ludzki, pracujemy nad zwiększeniem jego niezawodności” – podkreślił Kamel al-Wazir, cytowany przez Arabnews.com.

O podjęcie zdecydowanych działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w transporcie kolejowym zaapelował także prezydent Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi. Wskazał, że konieczne prace powinny być prowadzone tak, aby nie zamykać ruchu na głównych szlakach i nie doprowadzić do wykluczenia komunikacyjnego pasażerów.

Wcześniej egipski minister transportu zapowiadał, że przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych wymagałoby zamknięcia głównych linii kolejowych do 2022 roku, a pozostałych do roku 2024. Plan został odrzucony, ponieważ jego wdrożenie znacznie utrudniłoby codzienne funkcjonowanie obywateli. Kolejami egipskimi podróżuje codziennie około miliona osób.

Katastrofa kolejowa w Egipcie miała miejsce 26 marca w pobliżu miasta Sauhadż. Na skutek zderzenia dwóch składów pasażerskich śmierć poniosły co najmniej 32 osoby, a dziesiątki zostało rannych. Prokuratura prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku. [czytaj więcej]

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram