fbpx
Źródło: Kgsok.pl

marzec 2021

29

9:03:34

Funkcjonariusze SOK ujęli nastoletnich wandali

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 3 nieletnich chłopców, którzy układali kamienie na główkach szyn. Bezmyślna zabawa nieletnich mogła spowodować groźne skutki dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Interwencja miała miejsce 22 marca na szlaku kolejowym Kotlin – Witaszyce.

W ubiegły poniedziałek dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie otrzymał informację o najechaniu pociągu relacji Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski na kamienie ułożone na główkach szyn obu torów. Do zdarzenia doszło na  szlaku kolejowym Kotlin-Witaszyce.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia został wysłany zmotoryzowany patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Jarocinie. Po przybyciu we wskazany rejon funkcjonariusze ujęli trzech 15-latków, którzy przyznali się do układania kamieni na torach. Po ujęciu nieletnich mundurowi stwierdzili, że na główkach szyn ułożone zostały kolejne kamienie. Funkcjonariusze SOK usunęli przedmioty zagrażające bezpieczeństwu w ruchu pociągów przed przejazdem kolejnego składu.

Ujęci nastolatkowie zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Niezwłoczne przekazanie informacji do SOK przez maszynistę pociągu oraz dyżurnego ruchu i dyspozytora z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie pozwoliło na błyskawiczną reakcję funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i udaremnienie bezmyślnych, niebezpiecznych działań prowadzonych przez ujętych nastolatków.

Źródło tekstu: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram