fbpx
Źródło: Malopolska.policja.gov.pl

marzec 2021

30

9:03:27

Śmiertelny wypadek kolejowy w Małopolsce

W Brzesku (woj. małopolskie) około godziny 20:15 doszło wczoraj do śmiertelnego wypadku kolejowego. Pod kołami pociągu zginęła kobieta przechodząca przez tory w niedozwolonym miejscu – podają regionalne media.

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu stacji kolejowej Brzesko Okocim. Asp. sztab. Grzegorz Buczak z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, cytowany na portalu radia RDN Małopolska, poinformował że kobieta przechodziła przez tory w nieoświetlonym miejscu. Została śmiertelnie potrącona przez nadjeżdżający pociąg relacji Kraków Główny – Tarnów. Prowadzący skład nie miał szans na uniknięcie wypadku.

Po zdarzeniu ruch pociągów w kierunku Tarnowa został całkowicie wstrzymany. Funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej podjęli działania zabezpieczające miejsce wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tragedii.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram