fbpx
Źródło: Szczecin.eu

kwiecień 2021

03

8:04:00

Szczecin: 5 firm zainteresowanych kolejnym etapem „torowej rewolucji”

5 firm jest zainteresowanych kolejnym etapem Torowej rewolucji – informuje Urząd Miasta Szczecina. Wykonawca będzie miał 2 lata na przebudowę ulicy Kolumba i Powstańców Wielkopolskich wraz z pętlą.

Najwyższą ofertę złożyło przedsiębiorstwo Trakcja S.A., która wyceniła koszty realizacji inwestycji na kwotę 292 421 878,22 zł. Do przetargu zgłosiły się także Budimex S.A. (274 250 468,86 zł), ZUE S.A. (261 951 993,27 zł), Torpol S.A. (259 715 741,55 zł), a także konsorcjum, którego liderem jest Roverpol Sp. z o.o. (267 980 100,00 zł).

Na sfinansowanie zamówienia zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 272 135 163,43 zł brutto” - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Przed nami dokładna weryfikacja ofert, a następnie kontrola uprzednia unijna, zatem na wynik i podpisanie umowy będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy” – dodaje.

Zakres robót w ramach zadania „Przebudowa torowiska z trakcją w ul.: Nabrzeże Wieleckie, Nowa, Dworcowa, Kolumba, Chmielewskiego, Smolańska, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany w Szczecinie” obejmie:

•Przebudowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Nowa od wiaduktu kolejowego – Plac Ratuszowy – ul. Dworcowa na wysokości hotelu Novotel z dodatkową relacją pod wiaduktem.

•Przebudowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu ul. Nabrzeże Wieleckie na wysokości ul. Podwale – ul. Kolumba – Chmielewskiego – Smolańska – Budziszyńska – do rozjazdów z pętlą Pomorzany.

•Przebudowę i rozbudowę układu drogowo-torowego w al. Powstańców Wielkopolskich i ul. Budziszyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Mieszka I do projektowanej pętli tramwajowej „Pomorzany” wraz z przebudową ul. Smolańskiej na długości projektowanej pętli tramwajowej.

Źródło tekstu: Urząd Miasta Szczecina/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram