fbpx
Źródło: Jelenia-gora.policja.gov.pl

kwiecień 2021

07

3:04:24

Piechowice: policjanci zapobiegli próbie samobójczej na torach

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez mieszkankę powiatu karkonoskiego. 4 kwietnia w Piechowicach (woj. dolnośląskie) funkcjonariusze odnaleźli kobietę siedzącą na torowisku, po którym trzy minuty później przejechał pociąg. Uratowana 45-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

W niedzielę 4 kwietnia 2021 roku, około godziny 5, policjanci ze Szklarskiej Poręby otrzymali zgłoszenie w sprawie kobiety leżącej na przejeździe kolejowym przy ulicy Pakoszowskiej w Piechowicach. Po przyjeździe na miejsce pracownik kolei poinformował ich, że podczas powrotu drezyny z prac wykonywanych na linii Piechowice – Szklarska Poręba zauważono leżącą na torach kobietę, która następnie oddaliła się wzdłuż torowiska w kierunku Piechowic. Zwrócił też uwagę, że za około 15-20 minut tą trasą będzie jechał pociąg.

Po tej informacji funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kobiety. Około 150 metrów od ulicy zauważyli ją, siedzącą na torach. Była pod wpływem alkoholu, w bardzo złej kondycji psychicznej. Poinformowała, że chce odebrać sobie życie. Desperatką okazała się 45-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. Około trzy minuty po jej odnalezieniu, trasą przejechał pociąg. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia odnalezionej kobiety, policjanci zatrzymali ją prewencyjnie do wytrzeźwienia. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 1,2 promila. Następnego dnia 45-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

Źródło tekstu: Jelenia-gora.policja.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram