fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP KSRG Papowo Toruńskie

kwiecień 2021

09

9:04:47

Kujawsko-pomorskie: Przewrócony autobus zablokował tory

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek 8 kwietnia niedaleko Łysomic (pow. toruński). Około godz. 16 autobus spółki Arriva wjechał do rowu, a następnie przewrócił się blokując linię kolejową Toruń - Chełmża. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń – informuje portal Nowości.com.pl.

Jak podają lokalne media, kierowca autobusu próbował uniknąć niebezpiecznego manewru, w wyniku czego pojazd uderzył w przydrożny słup i wpadł do rowu, gdzie przewrócił się na nasyp kolejowy.

Autobus należący do spółki Arriva wykorzystywany był do przewożenia pracowników do podtoruńskiej strefy ekonomicznej. W chwili zdarzenia kierowca jechał sam. Według informacji udzielonych przez straż pożarną, mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, został jednak przewieziony do szpitala.

Przewrócony pojazd zablokował linię kolejową Toruń - Chełmża, co przyczyniło się do wstrzymania ruchu pociągów na tej trasie. Na drodze krajowej nr 91 do czasu odholowania autobusu wprowadzono ruch wahadłowy.

W akcji ratunkowej wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej oraz policja. Po godz. 17 linia kolejowa i DK 91 zostały udrożnione.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram