fbpx
Źródło: Facebook.com/Halemba – dzielnica miasta Ruda Śląska

kwiecień 2021

09

2:04:54

Ruda Śląska: 20-latek wjechał osobówką pod pociąg towarowy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego KMP w Rudzie Śląskiej wyjaśniają okoliczności, w jakich dzisiaj około godz. 10:50 doszło do zderzenia osobowego opla z pociągiem towarowym. Zdarzenie miało miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Nowy Świat.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 20-letni kierujący oplem vectra nie zastosował się do znaku „Stop” i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę ciągnącą kilkadziesiąt wagonów z węglem. Kierowca samochodu osobowego został zabrany na badania do szpitala. Przybyli na miejsce funkcjonariusze podjęli czynności związane z kierowaniem ruchem i sporządzeniem dokumentacji z tego zdarzenia.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy dojeździe do przejazdów kolejowych.

„Zawsze zatrzymajmy się przed przejazdem i upewnijmy się, czy nie jedzie pociąg. Maszynista pociągu potrzebuje kilkuset metrów do zatrzymania składu, a samochód w starciu z takim kolosem nie ma żadnych szans” – podkreśla w komunikacie KMP w Rudzie Śląskiej.

Źródło tekstu: KMP w Rudzie Śląskiej/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram