fbpx
Źródło: Kppnowydwor.policja.waw.pl

Kwiecień 2021

09

3:04:51

Śmiertelny wypadek na torowisku w Nowym Dworze Gdańskim

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło nad ranem 8 kwietnia na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Młody mężczyzna wtargnął pod jadący w kierunku Warszawy pociąg towarowy.

Do wypadku doszło kilkanaście minut przed godz. 3:00, na torach kolejowych w Nowym Dworze Mazowieckim. Z informacji opublikowanych przez policję wynika, że kilkaset metrów przed peronami w kierunku Warszawy, mężczyzna wtargnął pod pociąg towarowy relacji Gdańsk-Emilianów. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przez kilka godzin prowadzili na miejscu zdarzenia czynności pod nadzorem prokuratora, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz tożsamości ofiary wypadku kolejowego.

W związku z wypadkiem na trasie wystąpiły kilkugodzinne utrudnienia w ruchu kolejowym. Pociągi przekierowywano na sąsiedni tor.

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton. Jego droga hamowania jest kilkunastokrotnie dłuższa niż samochodu. Wypadki na torach są głównie skutkiem niewłaściwego zachowania się i nieuwagi uczestników ruchu drogowego oraz pieszych” – podkreśla w komunikacie st. asp. Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak poinformowała policja, śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy/KPP w Nowym Dworze Mazowieckim


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram