fbpx
Źródło: Gov.pl/ KP PSP w Nowym Tomyślu

kwiecień 2021

09

1:04:13

Wielkopolska: kierowca uderzył w pędzący skład Polregio

W miejscowości Wojnowice w woj. wielkopolskim doszło w czwartek do kolizji samochodu osobowego z pociągiem. Około godziny 14:50 kierowca Toyoty nie zachował ostrożności i wjechał w bok pędzącego składu należącego do Polregio – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Z ustaleń służb wynika, że mężczyzna nie zauważył przejazdu kolejowego, sygnalizacji świetlnej i opuszczonej zapory. W wyniku tego kontynuował jazdę i uderzył w bok składu Polregio relacji Zielona Góra – Poznań. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy straży z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Opalenicy i Wojnowic, a także strażacy z Grodziska. Po przybyciu na miejsce służby zastały samochód znajdujący się w rowie przy torowisku i pociąg osobowy stojący w odległości około 150 metrów. Toyota była poważnie uszkodzona, a skład osobowy jedynie lekko zarysowany. Po zdarzeniu droga 307 była zamknięta na wysokości przejazdu kolejowego. Obowiązywał ruch wahadłowy.

W momencie kolizji pociągiem osobowym relacji Zielona Góra – Poznań podróżowało 45 pasażerów. Żadnej osobie przebywającej na pokładzie składu, łącznie z maszynistą, nic się nie stało. Kierowca samochodu osobowego również nie odniósł obrażeń i odmówił ratownikom hospitalizacji. Strażacy podkreślają, że mężczyzna może mówić o dużym szczęściu.

Wszyscy pasażerowie podróżujący składem zostali ewakuowani i przeprowadzeni na peron stacji PKP w Wojnowicach. Kontynuowali podróż składem zastępczym, zapewnionym przez przewoźnika.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram