fbpx
Źródło: Facebook/Koleje Małopolskie

kwiecień 2021

11

3:04:00

Koleje Małopolskie testują nowe rozwiązania w komunikacji zastępczej

W dniach 06.04-17.05.2021 r., z powodu remontu linii kolejowej, w miejsce pociągów kursujących między Tarnowem a Jasłem, Nowym Sączem i Krynicą-Zdrój funkcjonuje komunikacja zastępcza. Koleje Małopolskie, chcąc maksymalnie zredukować związane z tym uciążliwości, podjęły działania mające skrócić i udogodnić podróże.

„Szybkie” kursy autobusów zastępczych

W tym roku oprócz kursów tradycyjnych, do każdego pociągu przypisano także kurs „szybki”. Będą one realizowane na odcinku Tarnów – Nowy Sącz bezpośrednio, czyli z pominięciem pozostałych przystanków na trasie przejazdu. W ten sposób zostanie zapewniona obsługa każdego przystanku, a podróżni zostaną przewiezieni szybciej niż dotychczas. Co więcej, niektóre miejscowości, na okres wprowadzonej komunikacji zastępczej, dostaną lepszą ofertę przewozową poprzez zwiększenie liczby wykonywanych kursów.

Dodatkowo, dla zapewnienia transportu pracowników z Nowego Sącza uruchomiony będzie dodatkowy, trzeci kurs „Doliny Popradu”, zapewniający odwóz w kierunku Tarnowa. Z powodu późniejszego odjazdu, nie będzie on skomunikowany z pociągiem.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest [tutaj]. Sprawdzić można także [opisy] miejsc zatrzymywania się autobusów zastępczych.

Przyczepki do przewozu rowerów na „Dolinie Popradu”

Dodatkowo przewoźnik testuje jeszcze jedno, nowe w Małopolsce, rozwiązanie. Za pociągi „Dolina Popradu” jadące do i z Krynicy-Zdrój uruchamia przewóz rowerów w komunikacji zastępczej. Do każdego kursu, który będzie realizowany liczbą autobusów dostosowaną do limitów w związku z pandemią COVID-19, dołączony zostanie bus z przyczepą rowerową. Przyczepy przystosowane są do przewozu minimum 15 rowerów. Ich właściciele będą mogli podróżować w busie jadącym razem z pozostałymi autobusami zastępczymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu cykliści zyskują możliwość zwiedzania malowniczych zakątków Beskidu Sądeckiego i Pogórza Ciężkowickiego korzystając z usług Kolei Małopolskich, pomimo trwającej przerwy w ruchu kolejowym.

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji zastępczej oraz kursów pojazdów zapewniających transport rowerów dostępne są na [stronie przewoźnika].

Źródło tekstu: Koleje Małopolskie/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram