fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP Milcz

kwiecień 2021

14

9:04:26

Śmiertelny wypadek na przejeździe w Milczu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek 13 kwietnia na przejeździe kolejowym w miejscowości Milcz (woj. wielkopolskie). Około godz. 14 z nieznanych przyczyn kierowca samochodu osobowego wjechał pod pociąg intercity. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł – informuje TVP Info.

Do godziny 19 trwały utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Poznań – Piła. Sytuacja spowodowana była wypadkiem, do jakiego doszło około godz. 14 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Milczu. Z informacji podanych przez lokalne media wynika, że 35-letni mężczyzna wjechał samochodem osobowym marki Dacia pod pociąg intercity relacji Bielko-Biała – Ustka.

Na miejscu podjęto reanimację kierowcy. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo podjętych działań, mężczyzna zmarł w szpitalu.

W akcji ratunkowej udział brało m.in. 6 jednostek straży pożarnej, SOK, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja, która bada okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną przyczyny wypadku nie są znane.

Pociągiem podróżowało około 50 osób. Żadna z nich nie odniosła obrażeń. Przez wzgląd na wstrzymanie ruchu, na zablokowanym odcinku PKP Intercity uruchomiło komunikację zastępczą. Odcinek Chodzież – Dziembówko na linii Poznań – Piła udrożniono około godz. 19.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram