fbpx
Źródło: Koleje-wielkopolskie.com.pl

kwiecień 2021

15

2:04:20

Koleje Wielkopolskie pytają pasażerów o kwestie bezpieczeństwa w podróży

„Czy byłeś uczestnikiem ewakuacji z pociągu lub obiektu infrastruktury (budynku/dworca)?” - na to i inne pytania odpowiedzą osoby, które wezmą udział w ankiecie zamieszczonej na stronie Kolei Wielkopolskich. Przewoźnik chce w ten sposób zaangażować pasażerów w prace nad komfortem i bezpieczeństwem podczas podróży.

W badaniu pod uwagę brane są takie czynniki jak wiek czy sprawność ruchowa oraz samodzielność podróżnych. Duży nacisk kładziony jest na czytelność i znajomość oznaczeń oraz komunikatów stosowanych w pociągach. Przewoźnik chce także poznać opinię ankietowanych na temat utrudnień, jakie mogą wystąpić w razie konieczności nagłego opuszczenia składu.

Zaangażowanie pasażerów biorących udział w ankiecie zostanie wykorzystane m.in. podczas szkolenia personelu Kolei Wielkopolskich z zakresu ewakuacji podróżnych.  Wyniki badania pomogą w analizie dotyczącej oceny poziomu bezpieczeństwa w pociągach Kolei Wielkopolskich.

Zapewnienie pasażerom możliwości bezpiecznej ewakuacji z pociągu to jedno z najważniejszych wyzwań, jakiemu sprostać muszą przewoźnicy pasażerscy.

„Wraz z rozwojem technologii oraz wzrostem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, rosną również nasze możliwości dostosowania działań w sytuacjach awaryjnych” – tłumaczy przewoźnik w komunikacie dotyczącym ankiety.

Szkolenia dotyczące niniejszej tematyki organizuje m.in. Centrum Unijnych Projektów Transportowych. W ramach spotkań poruszane są kwestie takie jak pomoc osobom z niepełnosprawnościami podczas zaistnienia konieczności nagłego opuszczania pojazdu czy sposoby dostosowania informacji o zagrożeniu i drodze ewakuacji do potrzeb osób niesłyszących oraz niewidomych.

Ankieta Kolei Wielkopolskich dostępna jest [tutaj].

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram