fbpx
Źródło: Serwis Kolejowy

kwiecień 2021

15

11:04:08

Kujawsko-Pomorskie zmienia zasady przetargu na przewozy pasażerskie

Samorząd Kujawsko-Pomorski wprowadził zmiany w ogłoszeniu o zamiarze przeprowadzenia przetargu na 9-letni okres świadczenia przewozów pasażerskich w województwie. Zamówienie zostanie podzielone na 10 pakietów, zamiast wcześniej zapowiadanych trzech – wynika z opublikowanego dokumentu.

Zmiany zostały ogłoszone 13 kwietnia 2021 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą przetargu z ubiegłego roku, zamówienie miało zostać podzielone na trzy części. Teraz samorząd zmienia zdanie – dzieli odcinki linii kolejowych na 10 pakietów. Może to oznaczać, że do przetargu stanie nawet 10 przewoźników lub że kilka pakietów będzie obsługiwanych przez jednego operatora.

Przetarg na przewozy dotąd nie ruszył. Zgodnie z opublikowanymi dokumentami, Urząd Marszałkowski ma ogłosić jego rozpoczęcie jeszcze w tym miesiącu, a zwycięzców poznamy w lipcu. Według informacji podanych przez samorząd w ubiegłym miesiącu, jeśli oferty złożone w przetargu okażą się niekorzystne finansowo, to w ponowionym postępowaniu wystartuje przewoźnik publiczny powołany przez władze województwa kujawsko-pomorskiego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu radni sejmiku wojewódzkiego poparli uchwałę o woli powołania podmiotu pod nazwą „Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Przewozy Pasażerskie”. Za tworzenie nowego podmiotu ma być odpowiedzialny Tomasz Moraczewski, dyrektor Departamentu Transportu w kujawsko-pomorskim urzędzie marszałkowskim. [czytaj więcej]

Zwycięzcy przetargu będą świadczyć usługi publicznego transportu zbiorowego na odcinkach linii kolejowych i liniach komunikacyjnych określonych w poszczególnych pakietach, w okresie od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Do tej pory przewozy w województwie były realizowane przez Arrivę i Polregio. W nadchodzącym przetargu najpewniej wystartują obie te spółki.

pg

Szczegóły odnośnie nowych pakietów można sprawdzić poniżej.

Źródło: Bip.kujawsko-pomorskie.pl
Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram