fbpx
Źródło: Pomorska.policja.gov.pl

Kwiecień 2021

15

12:04:07

Śmiertelny wypadek na torach w Pruszczu Gdańskim

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek 13 kwietnia w godzinach wieczornych na torach kolejowych w Pruszczu Gdańskim. Pod kołami pociągu zginął 30-letni mężczyzna. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja.

Wczoraj około godz. 20 Komenda Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymała powiadomienie o wypadku, do jakiego doszło na torach kolejowych w obrębie miasta. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli teren i podjęli czynności związane z ustaleniem okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gdańskiego, został śmiertelnie potrącony przez pociąg pospieszny” – informuje cytowany przez „Dziennik Bałtycki” sierż. sztab. Karol Kościuk z KPP w Pruszczu Gdańskim.

Policjanci pod nadzorem prokuratora i przy udziale technika kryminalistyki dokonali oględzin pociągu, miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic i zdjęcia niezbędne do ustalenia przyczyn wypadku. Funkcjonariusze sprawdzili także maszynistę i jego pomocnika pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Obaj byli trzeźwi.

Obecnie śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło tekstu: Policja Pomorska/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram