fbpx
Źródło: Um.lodz.pl

kwiecień 2021

16

11:04:35

Tańsze parkowanie dla pasażerów kolei w Łodzi

Urząd Miasta Łodzi wprowadza zmiany w strefie płatnego parkowania. Nowa oferta przewiduje m.in. specjalny abonament dla osób podróżujących koleją i komunikacją miejską. Pasażerowie korzystający z biletów miesięcznych zyskają niższe stawki za parkowanie samochodów.

Wielopoziomowy parking podziemny na dworcu Łódź Fabryczna to, aż 960 miejsc w centrum miasta. Dzięki nowej taryfie, podróżujący koleją i komunikacją miejską będą mieli korzystniejsze stawki za pozostawienie tam samochodu. Wcześniej, bardzo często zdarzało się, że wszystkie były w całości zajęte, uniemożliwiając zaparkowanie osobom korzystającym z dworca.

Wprowadzenie nowej taryfy opłat zwiększy rotacyjność miejsc i zapewniając wolne miejsca parkingowe osobom, które faktycznie muszą skorzystać z samochodu przejeżdżając do centrum. Tego typu rozwiązania stosowane są w każdym dużym mieście.

W Łodzi przygotowano też specjalny abonament dla kierowców, którzy korzystają z usług kolejowych przewoźników. Wiele osób dojeżdża z dworca Fabrycznego, choćby do pracy, dlatego specjalny abonament oferuje preferencyjne warunki. Dla posiadaczy miesięcznych lub dłużej ważnych biletów kolejowych, możliwy będzie zakup abonamentu parkingowego w cenie 150 zł za miesiąc. Abonament uprawnia do parkowania w podstrefie C, czyli na parkingu podziemnym dworca Łódź Fabryczna oraz na al. Rodziny Scheiblerów i pod al. Rodziny Scheiblerów przy wschodnim wejściu do dworca. Specjalne abonamenty będą dostępne w formie elektronicznej po przesłaniu niezbędnych dokumentów. Formalności będzie można załatwić przez Internet. Ponadto, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, abonament będzie można zakupić również osobiście w punkcie obsługi w Zarządzie Dróg i Transportu.

Specjalny abonament umożliwiający tańsze parkowanie na dworcu Łódź Fabryczna ma przysługiwać także osobom posiadającym ważną migawkę na komunikację miejską.

Pojawi się też nowy ogólnodostępny abonament kwartalny. Bez zmian w strefie płatnego parkowania pozostają abonamenty dla mieszkańców
w wysokości 120 zł za rok. W tej samej cenie parkować mogą również kierowcy posiadający auta hybrydowe. Natomiast właściciele aut elektrycznych w ogóle zwolnieni są z opłat za parkowanie. W prosty sposób dostępne są też abonamenty roczne, których cena nie ulegnie zmianie.

Źródło tekstu. Um.lodz.pl


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram