fbpx
Źródło: Kgsok.pl

kwiecień 2021

22

11:04:47

Opole: kobieta z poszukiwanym dzieckiem ujęta przez funkcjonariuszy SOK

We wtorek 20 kwietnia na terenie stacji kolejowej w Opolu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, reagując na zgłoszenie o zdarzeniu, ujęli kobietę, której zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem środków odurzających. Pod jej opieką znajdował się 9-letni chłopiec, zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.

W dniu zdarzenia dyspozytor Polregio zgłosił do komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu, że na peronie nr 4 stacji Opole Główne przebywa kobieta z dzieckiem, która wydaje się być nietrzeźwa. Małoletni chłopiec biegał po peronie głośno się zachowując, na co nie reagowała jego opiekunka.

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SOK stwierdzili, że zachowanie kobiety wskazuje, iż może się ona znajdować pod wpływem środków odurzających. Pod opieką beztroskiej 32–latki z Łodzi znajdował się jej 9-letni syn, który bez nadzoru przemieszczał się po peronie, gdzie prowadzony był ruch pociągów.

Ze względu na stan kobiety, na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 32-latka posiadała przy sobie 4 dokumenty tożsamości, z czego trzy należące do nieletnich dzieci, zostały zgłoszone jako utracone. 9-latek znajdujący się pod jej opieką był zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.

Kobieta została przewieziona pod nadzorem Policji do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, a dziecko przekazane do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu. Nieodpowiedzialne zachowanie opiekunki 9-latka mogło doprowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet utraty życia. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, a dziecko nie odniosło obrażeń. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Źródło tekstu: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram