fbpx
Źródło: Pixabay.com/Didgeman

kwiecień 2021

22

1:04:37

UTK przypomina o Światowym Dniu Ziemi

„Kolej jest jedną z najbardziej ekologicznych form transportu, a korzystanie z niej sprzyja ekologii” – podkreśla Urząd Transportu Kolejowego, wskazując że 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Z okazji wydarzenia UTK przypomina, że „kolej jest zielona”, a przewozy realizowane przez pociągi odpowiadają za jedynie 0,4% emisji gazów cieplarnianych w całym sektorze transportu.

Pamiętajcie, wybierając kolej, dbacie o środowisko!” – zaznacza Urząd Transportu Kolejowego we wpisie na portalu Facebook.

Światowy Dzień Ziemi, znany też jako Międzynarodowy Dzień Ziemi, to coroczne święto mające na celu uświadamianie społeczeństw o zagrożeniach dla ekosystemu i kształtowanie postaw proekologicznych. Obchodom towarzyszą liczne akcje „sprzątania świata” czy sadzenia drzew, a także wydarzenia kulturalne i naukowe. 

Warto przypomnieć, że 1 stycznia rozpoczął się Europejski Rok Kolei. Więcej informacji nt. wydarzenia można przeczytać [tutaj] lub na przygotowanej przez Urząd Transportu Kolejowego specjalnej stronie internetowej [rokkolei.pl].

mw


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram