fbpx
Źródło: Policja.gov.pl

kwiecień 2021

23

9:04:53

Wielkopolska: 32-latek zginął pod kołami pociągu

W pobliżu miasta Bojanowo w powiecie rawickim (woj. wielkopolskie) około godziny 16:30, doszło wczoraj do śmiertelnego wypadku kolejowego. Pod kołami pociągu osobowego zginął młody mężczyzna – informuje Polska Agencja Prasowa.

Z dotychczasowych ustaleń służb wynika, że 32-latek znalazł się na torowisku poza wyznaczonym przejściem i wtargnął wprost pod koła nadjeżdżającego pociągu. Na skutek zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Osobowy skład PKP Intercity, który uczestniczył w wypadku, jechał z Gdyni do Wrocławia.

Działania na miejscu zdarzenia były prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora. Obecnie nie wiadomo, dlaczego tragicznie zmarły mężczyzna wszedł pod pociąg. Wszystkie okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w toku prokuratorskiego śledztwa.

Po zdarzeniu ruch pociągów na trasie Poznań – Wrocław został całkowicie wstrzymany. Utrudnienia na torach trwały kilka godzin. Rozkładowe kursowanie pociągów po jednym torze przywrócono po godzinie 18.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram