fbpx
Źródło: Patryk Galarski

kwiecień 2021

25

4:04:00

Toruń: Pierwszy etap modernizacji linii tramwajowej nr 2 dobiega końca

Trwają prace przy modernizacji linii tramwajowej nr 2 w ciągu ul. Kraszewskiego w Toruniu. Planuje się, że ich pierwszy etap ukończony zostanie w maju bieżącego roku. Roboty obejmują remont torowiska na odcinku od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, budowę odwodnienia, modernizację sieci trakcyjnej i oświetlenia ulicy.

Obecnie pogoda nam sprzyja. Położyliśmy już płytę podtorową na całym odcinku, gotowe jest już także odwodnienie i działa nowe oświetlenie” – wylicza Maciej Gozdowski, kierownik robót drogowo-torowych z firmy Balzola. 

Teraz koncentrujemy się na układaniu szyn, od strony pl. Hoffmanna układamy obrzeża i humus pod zielone torowisko. Ponadto na skrzyżowaniu z ul. Matejki układamy płyty betonow” – dodaje Gozdowski.

Prace prowadzone na ul. Kraszewskiego to część większego zadania, które obejmuje modernizację torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2 na odcinku od placu Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska o łącznej długości 2 754,35 metra toru pojedynczego. Roboty podzielono na dwa etapy: pierwszy– realizowany obecnie – odcinek ul. Kraszewskiego od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, a drugi - skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Wykonawcą jest Balzola Polska Sp. z o.o. Koszt to ok. 33,9 mln zł.


Zadanie jest realizowane w ramach projektu "Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu - BiT-City II", współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Beneficjentem tego przedsięwzięcia jest Gmina Miasta Toruń.

Źródło tekstu: MZK Toruń/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram