fbpx
Źródło: Podkarpacka.policja.gov.pl

kwiecień 2021

26

1:04:57

Podkarpacie: kolizja szynobusu z osobówką

Jak podaje podkarpacka policja, 23 kwietnia w godzinach wieczornych na osiedlu Sobów w Tarnobrzegu szynobus SKPL uderzył w samochód osobowy marki Peugeot pozostawiony na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku kolizji nikomu nic się nie stało, śledczy ustalają okoliczności zdarzenia.

W piątek około godz. 23.30 tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej szynobusu z osobowym peugeotem. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym na tarnobrzeskim osiedlu Sobów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że szynobus SKPL relacji Białystok – Zagórz najechał na pozostawiony na torowisku samochód osobowy marki Peugeot. W wyniku uderzenia samochód stoczył się z nasypu kolejowego i przewrócił na dach. W peugeocie nie było nikogo. Samochód prawdopodobnie był wcześniej holowany przez inny pojazd, który odjechał z miejsca zdarzenia.

W szynobusie oprócz maszynisty podróżowała jeszcze pięcioosobowa grupa pracowników. Nikt z personelu nie odniósł obrażeń.

50-letni maszynista szynobusu był trzeźwy. Mundurowi wykonali oględziny obu pojazdów i ustalili świadków kolizji. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Źródło tekstu: Podkarpacka.policja.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram