fbpx
Źródło: Nevomo.tech

kwiecień 2021

26

7:04:15

Startup Nevomo wejdzie na nowe rynki zagraniczne

Nevomo rozszerza zasięg swojej działalności i rozpoczyna europejską ekspansję. Startup nawiązał współpracę z EUREF-Campus Düsseldorf oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer w Niemczech. Założyciele spółki zapowiadają także otwarcie nowej, szwajcarskiej filii, która odpowiedzialna będzie za współpracę z podmiotami ze Szwajcarii, Francji oraz Włoch.

20 kwietnia spółka ogłosiła nawiązanie współpracy z EUREF-Campus Düsseldorf. To drugi tego typu kampus innowacji w Niemczech, po prestiżowym ośrodku w Berlinie. Zrzeszy on firmy, naukowców oraz startupy działające w obszarach nowoczesnych technologii dla energii, mobilności oraz zrównoważonego rozwoju. Kampus będzie miejscem pracy dla 2,5 tysiąca osób, których głównym celem będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań dla transportu przyszłości.

Kampus EUREF w Düsseldorfie udowadnia, że zmiany w dziedzinie energii i mobilności mogą się urzeczywistnić. Jest nam niezmiernie miło powitać Nevomo jako aktywnego partnera naszej innowacyjnej społeczności. Nevomo - jako jeden z najbardziej innowacyjnych graczy w dziedzinie mobilności - pokaże, jak będzie wyglądać mobilność przyszłości i jak ta przyszłość stanie się rzeczywistością”– komentuje Uwe Kerkmann, Head of EUREF-Campus Düsseldorf.

European Hyperloop Technology Center

Kolejnym krokiem milowym Nevomo jest nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer, który wraz z Carl von Ossietzky Universität w Oldenburgu tworzą sieć poświęconą technologii hyperloop i przyszłym wdrożeniom w systemach transportowych na skalę europejską.

W ramach współpracy oba uniwersytety uczestniczą w projekcie EU HyTeC (European Hyperloop Technology Center) finansowanym przez Dolną Saksonię. Planujemy przekształcenie istniejącego 32-kilometrowego toru testowego Transrapid w Emsland, w Niemczech, w kierunku europejskiego ośrodka badawczego Hyperloop”– tłumaczy Prof. dr inż. Thomas Schüning, członek zarządu Institute of Hyperloop Technology.

Niezmiernie cieszymy się, że Nevomo jest partnerem w wielkoskalowej infrastrukturze badawczej technologii hyperloop w Emslan”dodaje.

Nemovo jako jedyna polska firma została zaproszona do udziału w przedsięwzięciu.

Nawiązane współprace dają nam okazję do odgrywania ważnej roli w rozwoju technologii transportowych jutra. Aby przekształcić przestarzały system transportu zależny od paliw kopalnych w wydajny i bezemisyjny, konieczna jest ścisła współpraca z partnerami z zakresu inżynierii mechanicznej, elektroniki czy informatyki. Zarówno EUREF-Campus Düsseldorf, jak i Uniwersytet Nauk Stosowanych Emden/Leer zapewniają nam dostęp do takich podmiotów i szerokie możliwości, dzięki czemu możliwy będzie nasz dalszy rozwój oraz wspólna praca nad wdrożeniem transportu przyszłości”– komentuje Przemek Pączek, CEO Nevomo.

Na podbój Alp

Ważnym etapem międzynarodowej ekspansji Nevomo jest także otwarcie filii w Szwajcarii. Nowe biuro ma zapewnić obsługę potencjalnych klientów na kluczowych rynkach: w Szwajcarii, Francji i we Włoszech, a także zwiększyć liczbę międzynarodowych partnerstw korporacyjnych, projektów B+R, rekrutować międzynarodowe talenty inżynierskie oraz ułatwiać dostęp do zachodnioeuropejskich źródeł finansowania. Jego otwarcie zaplanowane jest na przełom III i IV kwartału tego roku.

Kolejnym celem spółki jest Austria. Aby zwiększyć kompetencje biznesowe i poznać specyfikę tego rynku, Nevomo bierze udział w Vienna Startup Package. Czterotygodniowe intensywne warsztaty pozwolą zapoznać się z dynamiką austriackiego rynku, zidentyfikować nowe możliwości biznesowe oraz nawiązać kontakty z lokalnymi kontrahentami.

Otwarcie filii w Szwajcarii oraz rozwój w krajach ościennych mają dla nas olbrzymie znaczenie pod kątem strategii komercjalizacji, jednak ekspansja zagraniczna nie zastępuje organicznego rozwoju. Z pełną intensywnością kontynuujemy, a nawet rozszerzamy prace badawcze i rozwojowe w Polsce”– dodaje Michał Litwin, Dyrektor ds. Strategii Nevomo.

Źródło tekstu: Nevomo/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram