fbpx
Źródło: Pixabay.com

kwiecień 2021

26

8:04:38

UTK zaprasza do wzięcia udziału w kampanii dot. praw pasażerów

Eksperci Urzędu Transportu Kolejowego zapraszają pasażerów kolei na spotkania w formie zdalnej w ramach cyklu „Dni Pasażera”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 kwietnia 2021 r. Kolejne zaplanowane są na ostatni piątek w każdym miesiącu.

„Dzień Pasażera” to kampania informacyjna prowadzona od wielu lat przez Urząd Transportu Kolejowego poświęcona prawom pasażerów. Podczas spotkań podróżni mają okazję uzyskać bezpłatne porady i informacje na interesujące ich tematy. Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią, w tym roku spotkania będą prowadzone w formie wideokonferencji.

W ubiegłych latach spotykaliśmy się z pasażerami bezpośrednio na dworcach kolejowych i wyjaśnialiśmy wszystkie wątpliwości związane z podróżą koleją. Mimo obecnej sytuacji epidemicznej chcemy kontynuować rozmowy z podróżnymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na realizację „Dni Pasażera” w formie zdalnej”mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Rok 2021 to Europejski Rok Kolei. Chcemy promować kolej jako zrównoważony, innowacyjny i bezpieczny środek transportu. Jestem przekonany, że spotkania w formie zdalnej w ramach cyklu „Dni Pasażera” pomogą bezproblemowo podróżować koleją”– dodaje dr inż. Ignacy Góra.

W każdy ostatni piątek miesiąca w godzinach 10:00 – 15:00 eksperci z Urzędu Transportu Kolejowego, podczas spotkania online, będą odpowiadali na zadawane im pytania. Będzie to świetna okazja, aby podczas rozmowy wyjaśnić wątpliwości i poszukać rozwiązań konkretnych problemów związanych z podróżą pociągiem.

UTK Zachęca wszystkich zainteresowanych do wysyłania zgłoszeń przez formularz internetowy ze wskazaniem konkretnej godziny oraz określeniem tematyki planowanego spotkania. Wcześniejsze zgłoszenie tematu pozwoli ekspertom przygotować się do rozmowy i jak najlepiej odpowiedzieć na pytania zadane przez podróżnych.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest [tutaj].

Źródło tekstu: UTK/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram