fbpx
Źródło: Slaska.policja.gov.pl

kwiecień 2021

27

10:04:28

Aktualizacja: 28.04.2021, godz. 11:18

Katowice: śmierć na torach. Pieszy przechodził w niedozwolonym miejscu

W Katowicach około godziny 21:30 doszło wczoraj do śmiertelnego wypadku kolejowego z udziałem osoby postronnej. Mężczyzna przechodzący przez tory w niedozwolonym miejscu zginął pod kołami pociągu – podał lokalny portal Infokatowice.pl.

Tragiczny wypadek miał miejsce pomiędzy stacjami Katowice Dąbrówka Mała a Siemianowice Śląskie. Pieszy przekraczał torowisko w miejscu niedozwolonym, korzystając z tzw. „dzikiego przejścia”. Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem, przy słabym oświetleniu. Maszynista nadjeżdżającego pociągu towarowego nie miał szans na zatrzymanie składu i uniknięcie wypadku. Potrącony mężczyzna zginął na miejscu na skutek odniesionych obrażeń.

W wyniku zdarzenia nastąpiły utrudnienia w ruchu pociągów towarowych. Usuwanie skutków wypadku przez służby pracujące na miejscu trwało do godziny 1:30. Następnie składy wróciły do regularnego kursowania. Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności i przyczyn wypadku zajmuje się policja.

Aktualizacja:

Według informacji podanych przez portal Katowice24.info, ofiara, 38-letek, położyła się na torach. W marcu tego roku policja odnotowała zgłoszenie, że mężczyzna nosi się z zamiarem popełnienia samobójstwa.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram