fbpx
Źródło: Intercity.pl

kwiecień 2021

27

3:04:30

PKP IC: naprawiony człon Pendolino wrócił do Polski

Człon pojazdu ED250 Pendolino, który w 2017 roku uległ uszkodzeniu w wypadku pod miejscowością Ozimek, w sobotę 24 kwietnia wrócił z naprawy we włoskim Savigliano. Planowany powrót składu na tory przewidziany jest na lipiec 2021 roku.

Człon sterujący pojazdu ED250-002 obecnie stacjonuje w Centrum Serwisowym Alstomu, na terenie stacji postojowej PKP Intercity Warszawa Grochów. Połączenie naprawionego członu z resztą składu Pendolino planowane jest do końca kwietnia bieżącego roku. Przez kolejne dwa miesiące cały pojazd będzie przechodził testy funkcjonalne oraz zostanie wykonany na nim przegląd czwartego poziomu utrzymania zapobiegawczego P4.2. Powrót członu do eksploatacji planowany jest na lipiec. W pociągu, podobnie jak w 19 pozostałych składach Pendolino jeżdżących w barwach PKP Intercity, zostanie zapewniony dostęp do bezprzewodowego internetu. Montaż Wi-Fi planowany jest do końca trzeciego kwartału 2021 roku.

Pojazd ED250-002 uległ znacznym uszkodzeniom w wyniku zdarzenia z udziałem pojazdu ciężarowego, do którego doszło w 2017 roku na przejeździe kolejowo-drogowym pod miejscowością Ozimek. Naprawa uszkodzonego członu sterującego składu odbyła się we włoskim Savigliano, gdzie mieści się fabryka Alstomu, producenta elektrycznych zespołów trakcyjnych serii ED250. Człon pojazdu ED250-002 został do niej przetransportowany w drugim kwartale 2019 roku.

Źródło: Intercity.pl
Źródło: Intercity.pl

Źródło tekstu: Intercity.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram