fbpx
Źródło: Pkp.pl

kwiecień 2021

27

9:04:45

PKP kończą remont dworca kolejowego w Skarżysku-Kamiennej

Wyremontowany Dworzec PKP w Skarżysku-Kamiennej niebawem powita podróżnych. Polskie Koleje Państwowe są coraz bliżej zakończenia procesu przebudowy obiektu; jego otwarcie może nastąpić jeszcze w kwietniu – podaje portal Proskarzysko.pl.

Remont dworca w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął się w 2019 roku. Prace miały zakończyć się rok później, jednak inwestycja się przeciągnęła i wykonawcy nie udało się dotrzymać terminów. Teraz roboty są już na ukończeniu, a odnowiony obiekt ma niebawem zostać otwarty dla podróżnych. Przebudowa dworca kolejowego Skarżysko-Kamienna jest realizowana w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko Kamienna – Sandomierz".

Przedstawiciele biura Prasowego PKP poinformowali, że obiekt może zostać oddany do użytku jeszcze w tym miesiącu.

„Prace związane z przebudową dworca w Skarżysku-Kamiennej są właśnie finalizowane. Obecnie prowadzone są m.in. prace porządkowe oraz testy systemów zainstalowanych w budynku. W kwietniu planujemy rozpoczęcie odbiorów końcowych inwestycji. Od ich przebiegu i pozytywnego zakończenia będzie zależał ostateczny termin otwarcia dworca dla podróżnych” – wskazuje Bartłomiej Sarna z Biura Komunikacji PKP, cytowany na Proskarzysko.pl

Po zakończeniu prac powierzchnia dworca wyniesie 3,3 tys. m2. W budynku znajdą się m.in. kasy biletowe i biura obsługi, toalety, miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej i monitoring. PKP zaoferują też blisko 30 pomieszczeń na wynajem, które będzie można zagospodarować wedle uznania. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z budynku dworca zniknie z kolei charakterystyczny duży zegar. Przedstawiciele PKP S.A. informowali, że ta zmiana wynika z uzgodnień konserwatorskich.

Dodatkowo PKP PLK prowadzą przebudowę stacji w Skarżysku. Mieszkańcy zyskają tunel dla pieszych i rowerzystów oraz wyremontowane perony. Do użytku zostanie oddanych również ponad 100 miejsc postojowych na parkingu typu Park&Ride, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram