fbpx
Źródło: Plk-sa.pl

kwiecień 2021

27

7:04:36

PKP PLK zapowiadają krótszą podróż pociągiem z Laskowic Pomorskich do Czerska

Kolejne prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii nr 215, zapewnią krótsze przejazdy pociągiem z Laskowic Pomorskich przez Kwiatki, Osie, Tleń, Szlachtę do Czerska. Roboty za ponad 8 mln zł netto, finansowane ze środków budżetowych, obejmują odcinek między Tleniem a Śliwicami. W poprzednich latach poprawiono tory między Laskowicami Pomorskimi a Osiem.

Prace torowe zapewnią sprawne i krótsze podróże na regionalnej trasie z Laskowic Pomorskich w woj. kujawsko-pomorskim do Czerska w woj. pomorskim (linia nr 215). Na jednotorowej linii wymieniane są setki drewnianych podkładówmiędzy Tleniem a Śliwicami. W miejsce zużytych elementów montowane są podkłady strunobetonowe. Wykonawca już wymienił je na ponad 6 kilometrach odcinku. Na maj zaplanowano wymianę szyn koło stacji Osie.

Po zakończeniu robót i uzyskaniu wymaganych pozwoleń pociągi pasażerskie na wyremontowanym odcinku pojadą dwukrotnie szybciej – nie 50, lecz do 100 km/h. Pozwoli to skrócić czas podróży o kilka minut. Przed pracami podróż z Laskowic Pomorskich do Czerska zajmowała 1 godz. 9 min.

Tegoroczne prace na linii nr 215 to kolejne przedsięwzięcie Polskich Linii Kolejowych ukierunkowane na realizację sprawniejszych i bezpieczniejszych podróży pociągiem. Roboty za kwotę 8,3 mln zł netto prowadzi Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o. z Gdańska.

Zakres wykonywanych obecnie prac wymagał uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Laskowice Pomorskie – Czersk. Przejazdy autobusem przewidziano do połowy maja.

W 2019 r. wymieniono tor między Czerskiem Świeckim a Kwiatkami oraz podkłady między Kwiatkami a Osiem. Dzięki pracom pociągi pasażerskie jeżdżą na tym odcinku szybciej, do 100 km/h. Przedsięwzięcie kosztowało blisko 4 mln zł netto.

Źródło tekstu: PKP PLK S.A./Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram