fbpx
Źródło: Facebook.com/OSP Leszno-Gronowo

kwiecień 2021

28

3:04:16

Leszno: na bocznicy spłonęły dwa wagony

We wtorek 27 kwietnia na bocznicy kolejowej w Lesznie spłonęły dwa wagony. Do sytuacji doszło prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia. To już trzeci pożar, który wybuchł w tym miejscu w ostatnich miesiącach.

Jak informuje portal Leszno.naszemiasto.pl, około godz. 20 policjanci z pobliskiego posterunku zaobserwowali ogień, który opanował dwa wagony na bocznicy kolejowej przy ul. Kilińskiego. Mundurowi bezzwłocznie powiadomili o tym fakcie straż pożarną.

Do akcji skierowane zostały dwa zastępy z komendy PSP w Lesznie oraz jeden z OSP Leszno-Gronowo. W wyniku pożaru spłonęły wnętrza dwóch wagonów, a cztery inne uległy okopceniu. Po opanowaniu sytuacji strażacy sprawdzili, czy w środku nie było ludzi, gdyż – jak informują lokalne media – w stojących na bocznicy wagonach często nocują osoby bezdomne.

„Pożar szybko udało się opanować. Przeszukaliśmy wagony, ale na szczęście nie było tam żadnych osób. Po konsultacjach z PKP są przypuszczenia, że ogień mogły zaprószyć osoby bezdomne” powiedział cytowany przez portal Elka.pl mł. bryg. Adam Stępczak z KM PSP w Lesznie.

To drugie takie zdarzenie na bocznicy przy ul. Kilińskiego w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Poprzednio, 17 kwietnia, spaleniu uległ piętrowy wagon przeznaczony do zezłomowania. W tamtym przypadku również uznano, że przyczyną było zaprószenie ognia.

hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram