fbpx
Źródło: Alstom.com

kwiecień 2021

28

2:04:28

W chorzowskiej fabryce Alstom Konstal S.A. powstaną pociągi dla LNVG

Niemiecki przewoźnik LNVG zawarł umowę z francuskim Alstomem na dostawę 34 składów piętrowych Coradia Stream. Znaczna część zamówienia zostanie zrealizowana w zakładzie producenta zlokalizowanym w Chorzowie. Wartość całego kontraktu to 760 mln euro – poinformował Alstom.

Produkcja zamówionych 34 Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych Coradia Stream High Capacity ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Czteroczłonowe pociągi składają się z dwóch wagonów sterowniczych i dwóch pośrednich, zarówno jedno-, jak i dwupoziomowych. W Chorzowie zostanie zbudowanych 68 wagonów jednopoziomowych oraz elementy konstrukcyjne, które posłużą do produkcji 86 dwupoziomowych pojazdów.

Dyrektor zarządzający Alstom Konstal S.A. Paweł Siwek wskazał, że chorzowski zakład oferuje doskonałe możliwości do realizacji zamówienia.

Zakład w Chorzowie był od samego początku zaangażowany w pracę nad tym strategicznym projektem. Możliwości produkcyjne i technologie dostępne w chorzowskiej fabryce były ważnym elementem postępowania przetargowego i opracowania oferty. Teraz wchodzimy w fazę przygotowawczą do uruchomienia produkcji wiosną przyszłego roku" zaznaczył Paweł Siwek, cytowany w komunikacie firmy.

Nowe EZT rozpoczną regularne kursy pasażerskie w barwach LNVG w 2024 roku. Składy będą obsługiwać połączenia regionalne Expresskreuz Bremen/Niedersachsen (EBN) na terenie Dolnej Saksonii. Umowa zawarta pomiędzy Alstomem a niemieckim przewoźnikiem przewiduje też 30-letni okres obsługi utrzymaniowej.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram