fbpx
Źródło: Serwis Kolejowy

Kwiecień 2021

29

12:04:14

Rodzinny Piknik Kolejowy – wesprzyj inicjatywę!

Serwis Kolejowy zaprasza do udziału w objętym honorowym patronatem UTK „Rodzinnym Pikniku Kolejowym”, który odbędzie się we wtorek 1 czerwca w ośrodku „Kapitanówka” pod Toruniem. Na platformie zrzutka.pl ruszyła zbiórka środków na organizację wydarzenia. Liczymy na wsparcie firm i pasjonatów kolei!

Rodzinny Piknik Kolejowy to doskonała propozycja na spędzenie Dnia Dziecka z całą rodziną. Dla najmłodszych to świetna okazja do integracji i nauki poprzez zabawę. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dzieci do wejścia w świat kolei i szersze zainteresowanie ich tą tematyką. Serwis Kolejowy chce promować zawody kolejarskie, przybliżyć historię tego sektora i szerzyć wiedzę na tematy kultury bezpieczeństwa i praw pasażera. W czasie eventu na najmłodszych czeka wiele atrakcji związanych z tematyką kolei takich jak gry czy spotkania z interesującymi postaciami. Będą też dmuchane zjeżdżalnie, wyjątkowe gadżety oraz słodkości.

„Rodzinny Piknik Kolejowy ma, co prawda, formę rozrywkową, ale także edukacyjną. Nie bez powodu odbędzie się właśnie w Dzień Dziecka, bo formowanie ważnych społecznie postaw powinno przebiegać już od wczesnych lat życia. Chcemy obudzić w naszych młodych gościach nie tylko sympatię i zainteresowanie koleją, ale przede wszystkim wrażliwość na sprawy tzw. kultury bezpieczeństwa” – mówi redaktor naczelny Serwisu Kolejowego Mateusz Wójtowicz.

Rodzinny Piknik Kolejowy organizowany jest we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Kolejowych Tender oraz spółkami Cargo Speed International i SP Tech Solutions. Nasza inicjatywa została objęta honorowym patronatem Urzędu Transportu Kolejowego. Została także uwzględniona w kalendarzu wydarzeń UTK, wpisujących się w trwający Europejski Rok Kolei.

W serwisie Zrzutka.pl została uruchomiona zbiórka środków, która pozwoli na pokrycie kosztów związanych z organizacją wydarzenia. Każda wpłacona kwota będzie realną pomocą. Inicjatywę można wesprzeć [tutaj]. Przypominamy, Rodzinny Piknik Kolejowy w „Kapitanówce” pod Toruniem odbędzie się już 1 czerwca. Bieżące informacje dotyczące wydarzenia będą dostępne na [Facebooku]. Nie może Was zabraknąć!

Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram