fbpx
Źródło: Kgsok.pl

kwiecień 2021

29

1:04:52

SOK ujął dwóch nieletnich układających przeszkody na torowisku

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch nieletnich chłopców w wieku 14 i 11 lat, którzy we wtorek 27 kwietnia układali przeszkody na szlaku kolejowym Jedlicze – Krosno.

Niebezpieczną zabawę nastolatków przerwali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, ujmując ich na gorącym uczynku. W trakcie dalszych czynności chłopcy przyznali się do dwóch podobnych czynów popełnionych w dniach 22 i 23 kwietnia.

W dniu zdarzenia, w związku z zaistniałymi wcześniej przypadkami układania przeszkód na torach, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Jaśle prowadzili działania prewencyjne na szlaku kolejowym Jedlicze – Krosno. Po otrzymaniu sygnału z zamontowanej wcześniej fotopułapki, niezwłocznie udali się w rejon przejazdu kolejowo-drogowego w miejscowości Jedlicze. Na miejscu dostrzegli 2 nastolatków, którzy układali na torach wyrwane na przejeździe słupki drogowe służące do oznakowania przejazdu.

Na widok mundurowych sprawcy zaczęli uciekać pozostawiając motocykl, którym wcześniej się poruszali. Po krótkim pościgu zostali ujęci przez funkcjonariuszy SOK. W trakcie trwania dalszych czynności ujęci: 11-latek i 14 latek przyznali się do dwóch wcześniejszych czynów polegających na ułożeniu przeszkód na torach kolejowych w dniach 22 i 23 kwietnia 2021 roku. Dodatkowo nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdem, którym się wcześniej poruszali.

Po ustaleniu danych osobowych oraz przybyciu funkcjonariuszy policji, nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców wezwanych na miejsce zdarzenia. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do zdarzeń, gdy pozostawione bez nadzoru dzieci i młodzież bawią się m.in. układając przeszkody na torach. Często nie zdają sobie sprawy, że ich „zabawy" zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerom, ale również im samym, gdyż nie zawsze w porę dostrzegą pociąg nadjeżdżający z dużą prędkością.

Źródło tekstu: Kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram