fbpx
Źródło: Twitter.com/KWP w Bydgoszczy

kwiecień 2021

29

3:04:30

Toruń: tragiczny finał zderzenia motocyklisty z tramwajem

Około godziny 20:40 w Toruniu doszło wczoraj do wypadku z udziałem motocyklisty i tramwaju. Kierujący motorem usiłował wymusić pierwszeństwo i uderzył w bok pojazdu. Pomimo hospitalizacji 29-letni mężczyzna zmarł – podaje portal toruńskiego oddziału „Gazeta Wyborczej”.

Funkcjonariusze z wydziału drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu poinformowali, że mężczyzna poruszał się motocyklem Kawasaki ZX600, jadąc ulicą Kraszewskiego w kierunku ulicy Czerwona Droga. 29-latek, najprawdopodobniej na skutek niezastosowania się do działającej sygnalizacji świetlnej, usiłował wymusić pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do wypadku ze składem tramwajowym jadącym w kierunku alei Jana Pawła II.

„Motocyklista został przewieziony karetką pogotowia do jednego z toruńskich szpitali. Mimo usilnych starań lekarzy nie udało się uratować życia 29-letniego kierowcy jednośladu” – mówi oficer prasowy KMP w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska, cytowana przez Gazetę Wyborczą.

Toruńska Prokuratura Rejonowa zdecydowała o wszczęciu postępowania, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności śmiertelnego wypadku. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram