fbpx
Źródło: Skansenchabowka.pl

kwiecień 2021

30

2:04:31

Bramy muzeów i skansenów kolejowych otwierają się dla zwiedzających

W związku ze złagodzeniem przez Radę Ministrów obostrzeń dotyczących pandemii COVID-19, instytucje związane z historią kolei znów zostaną udostępnione odwiedzającym. Pierwsze ekspozycje na wolnym powietrzu będzie można oglądać już w długi weekend majowy.

Na spędzenie majówki w otoczeniu zabytkowych pojazdów zapraszają Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji czy Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach.

Od 4 maja na gości będą czekać m.in. Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, Stacja Muzeum w Warszawie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oraz Parowozownia Wolsztyn.

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 wpłynęła negatywnie na sytuację finansową  instytucji kulturalnych - także tych pielęgnujących tradycję i historię kolei - dlatego każdy zakupiony bilet to dla nich realne wsparcie. Cenniki i oferty na najbliższe dni można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek.


hp


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram