fbpx
Źródło: Wikimedia.org/Flyz1

maj 2021

01

8:05:00

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza na majówkę z parowozami

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza do spędzenia weekendu majowego „w rytmie maszyn”! Wydarzenie rusza dziś o godzinie 10. Będzie to już jego 15 edycja.

Wypoczynek wśród zabytkowych parowozów do doskonała forma spędzenia weekendu majowego dla wszystkich pasjonatów kolejnictwa. Ze względu na obostrzenia, ekspozycje w budynkach muzeum będą zamknięte, jednak na odwiedzających czeka ogromny teren bocznicy kolejowej. Władze placówki zadbały o to, aby dostarczyć turystom wspaniałych wrażeń i przygotowały dla nich wiele atrakcji. Start „Majówki w rytmie maszyn” już dziś o godzinie 10.

Do spędzenia majówki wśród zabytkowego taboru kolejowego zachęca dyrektor Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej Katarzyna Szczerbińska-Tercjak.

W czasie weekendu majowego od 1 do 3 maja serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów kolei. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji. Wśród nich: prezentacja czynnych maszyn, przejażdżki po muzealnej bocznicy, zwiedzane z przewodnikiem, wycieczki czy gra terenowa dla dzieci” – mówi Serwisowi Kolejowemu dyrektor jaworzyńskiej placówki.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia, zwiedzanie będzie odbywać się w reżimie sanitarnym. Dla turystów przygotowano specjalną strefę odpoczynku.

Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów, dlatego całość zwiedzania odbywa się w reżimie sanitarnym. Nie zapominamy jednak, że osoby, które nas odwiedzają, chcą odpocząć. Dlatego na naszej rozległej bocznicy przygotowaliśmy strefę relaksu – Kolejową Plażę. Wszędzie będą rozstawione stoliki i leżaki, aby można było zrelaksować się wśród zabytków techniki” – zapowiada dyrektor placówki.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2004 roku, w najbliższy weekend zostanie zorganizowana jego 15 edycja.

Majówka w Muzeum Kolejnictwa zawsze była dla nas otwarciem sezonu turystycznego. W tym roku organizujemy wydarzenie już po raz 15. Placówka działa od 16 lat, ale w roku ubiegłym event nie odbył się z powodu obostrzeń sanitarnych. Teraz z tym większą radością cieszymy się, że ponownie możemy gościć turystów w czasie majowego weekendu” – wskazuje Katarzyna Szczerbińska-Tercjak.

W czasie majówki w muzeum będzie działała również restauracja „Kolejowe Bistro”, mieszcząca się w zabytkowym wagonie WARS. Władze placówki przypominają, że na najmłodszych tradycyjnie czeka lokomotywa zaadaptowana na parowóz z bajki „Tomek i Przyjaciele”.

Informację o biletach do placówki można znaleźć na stronie www.muzeumkolejnictwa.pl.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram