fbpx
Źródło: Kolejzulawska.pl

maj 2021

01

11:05:00

Wystartowała kolejowa majówka na Żuławach

Ruszyły przewozy pasażerskie na Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Tradycyjnie, pierwszy pociąg odjechał ze stacji w Nowym Dworze Gdańskim 1 maja o godz. 9:00. Pociągi na trasach Nowy Dwór Gdański – Stegna oraz Prawy Brzeg Wisły – Mikoszewo – Jantar – Stegna – Sztutowo kursują w dniach 1, 2 oraz 3 maja.

W pociągach Żuławskiej Kolei Dojazdowej znajduje się charakterystyczny czerwony wagon odkryty, tzw. „letniak”, który pełni rolę specjalnego bufetu kolejowego. To odpowiedź na sugestie podróżnych, którzy podczas ponad godzinnej wycieczki w jedną stronę oczekują od przewoźnika dodatkowych usług poza samym przejazdem zabytkowym pociągiem. W wagonie znajdują się również stylowe ławki ze stolikami, dzięki czemu jednoczesna podróż pociągiem i korzystanie z bufetu staje się łatwe i przyjemne. Płatność za zakupy w bufecie możliwa jest gotówką oraz kartą płatniczą.

Kolej Żuławska przypomina też o zasadach obowiązujących w pociągach związanych z trwającą w Polsce epidemią COVID-19. W wagonie motorowym MBxd2 oraz w każdym wagonie otwartym „letniaku” będzie mogło przebywać jednocześnie nie więcej pasażerów niż wynika to z oznaczenia naniesionego na drzwiach pojazdu. Pasażerowie oraz drużyna konduktorska zobowiązani są do posiadania i założenia podczas podróży maski zasłaniającej usta oraz nos. Wagony będą na bieżąco dezynfekowane ze szczególnym uwzględnieniem drzwi, klamek i poręczy.

Szczegółowy cennik biletów oraz wykaz ulg ustawowych znajduje się [tutaj]. Bilety dostępne są u obsługi pociągu (płatność gotówką lub kartą), w aplikacji mobilnej moBILET, na portalu e-podróżnik.pl oraz na stronie [Kolei Żuławskiej].

Źródło tekstu: Kolejzulawska.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram