fbpx
Źródło: Policja.pl

maj 2021

04

11:05:16

Świebodzin: śmierć kobiety na torowisku

W okolicach stacji kolejowej w Świebodzinie (woj. lubuskie) około godziny 19 miał wczoraj miejsce tragiczny wypadek kolejowy z udziałem osoby postronnej. 57-letnia kobieta przebywająca na torowisku zginęła pod kołami przejeżdżającego pociągu towarowego – podają media.

Lokalne służby ratownicze i policja otrzymały zgłoszenie o wypadku 3 maja po godzinie 19. Maszynista nie miał szans na wyhamowanie składu, pociąg udało się zatrzymać dopiero kilkadziesiąt metrów dalej.

Na miejsce zdarzenia udali się ratownicy medyczni, policjanci i zastępy straży pożarnej. Obrażenia, których doznała 57-latka, były jednak tak rozległe, że jej życia nie udało się uratować.

„Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny. Postępowanie mające wyjaśnić przyczynę i dokładne okoliczności tego zdarzenia jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie” – poinformował oficer prasowy KPP w Świebodzinie mł. asp. Marcin Ruciński, cytowany przez PAP.

Służby podały, że po wypadku zostały wprowadzone ograniczenia w ruchu na odcinku między Świebodzinem a Toporowem. Pociągi jeździły tylko po jednym torze.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram