fbpx
Źródło: Twitter.com/PKP Cargo

maj 2021

05

2:05:30

Cz. Warsewicz: PKP Cargo skupia się na rozwoju w obszarze logistycznym

Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz bierze udział w trwającym Kongresie 590. Szef kolejowej spółki mówił dziś m.in. o roli transportu intermodalnego. Podkreślił, że firmie zależy na szybkiej transformacji z przewoźnika dla przemysłu ciężkiego w operatora logistycznego.

Prezes Czesław Warsewicz zabrał głos w panelu „Wielkie inwestycje Grupy PKP szansą dla gospodarki i społeczeństwa”. W swojej prelekcji w czasie trwającej 5 edycji Kongresu 590, powiedział m.in. o najważniejszych celach PKP Cargo.

„Chcemy jak najszybciej dokonać przejścia z przewoźnika kolejowego dla przemysłu ciężkiego w operatora logistycznego, ponieważ takie są trendy na rynku, oczekiwania i taka jest też potrzeba naszych akcjonariuszy” – wskazał szef spółki.

Prezes Warsewicz dodał, że PKP Cargo podejmuje aktywne działania na rzecz realizacji obranej strategii.

„Poczyniliśmy już inwestycje w zakresie wsparcia budowy oferty logistycznej. To największy zakup w historii PKP CARGO w obszarze intermodalnym. Ogłoszony jest przetarg na zakup 5 lokomotyw wielosystemowych, rozbudowa centrum logistycznego w Małaszewiczach” – podkreślił.

Czesław Warsewicz zaznaczył, że inwestycje, które chce realizować PKP Cargo, wpisują się m.in. w realizację strategii spółki, poprawę jakości świadczonych usług, czy tendencji występujących na rynku. Podkreślił też, że inwestycje grupy sprzyjają jednocześnie poprawie konkurencyjności polskiej gospodarki.

„Jeżeli chcemy wykorzystać szeroko pojętą infrastrukturę, to bez systemu wsparcia logistycznego trudno sobie wyobrazić dynamiczny rozwój polskiej gospodarki po pandemii” – podsumował prezes PKP Cargo.

Piąta edycja Kongresu 590 zakończy się jutro. Transmisję z wydarzenia można śledzić [tutaj].

Źródło: Twitter.com/PKP Cargo/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram