fbpx
Źródło: Twitter.com/Claudia Sheinbaum

maj 2021

05

12:05:14

Meksyk: wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy na 12 linii metra

Liczba ofiar śmiertelnych na skutek częściowego zawalenia się wiaduktu na 12 linii metra w stolicy Meksyku wzrosła z 20 do 23. Prezydent kraju Andrés Manuel López Obrador zapowiedział, że w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy zostaną przeprowadzone trzy niezależne śledztwa – informuje Polska Agencja Prasowa.

Przypominamy, że do katastrofy doszło w poniedziałek 3 maja około godziny 20:20 czasu lokalnego. Wiadukt 12 linii metra częściowo runął, a wagony poruszającego się po nim składu spadły na jadące niżej pojazdy. Wcześniej lokalne władze informowały, że w katastrofie zginęło 20 osób. Teraz ta liczba wzrosła do 23. Obrażenia odniosło 70 osób. Na miejscu cały czas trwa akcja ratunkowa i usuwanie ciężkich elementów konstrukcyjnych wiaduktu z użyciem dźwigów. Służby spodziewają się, że pod gruzami znajdują się zwłoki kolejnych czterech ofiar.

Burmistrz stolicy Meksyku Claudia Sheinbaum poinformowała poprzez swoje kanały społecznościowe, że w związku z tragedią na terenie miasta wprowadzono 3-dniową żałobę. Zapewniła też, że wszystkie rodziny ofiar katastrofy zostaną objęte rządową pomocą. Dodała, że kursy pasażerskie w ramach zawieszonych połączeń 12 linii metra są obsługiwane przez 490 autobusów.

Jak podaje PAP, prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador poinformował, że w celu dogłębnego zbadania wszystkich przyczyn katastrofy zostaną przeprowadzone trzy niezależne od siebie śledztwa. Postępowania mają być nadzorowane przez prokuraturę federalną, prokuraturę miasta Meksyk, a także firmę zagraniczną.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż prawdopodobną przyczyną runięcia części wiaduktu metra linii 12 było zawalenie się jednego z elementów konstrukcyjnych odpowiedzialnych za podtrzymywanie obiektu. Władze kraju zapewniają, że wszystkie okoliczności tragedii zostaną dokładnie wyjaśnione.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram