fbpx
Źródło: Pixabay.com

Maj 2021

05

11:05:03

Świętokrzyskie: groźna kolizja na przejeździe w Skarżysku-Kamiennej

Po godzinie 16 w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) doszło wczoraj do niebezpiecznej kolizji na przejeździe drogowo-kolejowym. Kierowca osobowego volkswagena wjechał wprost pod rozpędzony pociąg towarowy. Sprawca zdarzenia trafił do szpitala – podaje portal Echo Dnia Świętokrzyskie.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Jodłowej, położonej na obrzeżach miasta Skarżysko-Kamienna. 55-letni mężczyzna kierujący osobowym volkswagenem wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy od strony ulicy Grota-Roweckiego. Maszynista zbliżającego się pociągu towarowego relacji Skarżysko – Koluszki przewoźnika Rail Polska znajdował się już zbyt blisko przejazdu, aby wyhamować skład. Służby poinformowały, że był trzeźwy. Żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń zagrażających życiu lub zdrowiu.

Policja poinformowała, że najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było niezatrzymanie się kierowcy samochodu osobowego przed przejazdem.

„Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca zignorował znak »stop« znajdujący się przed przejazdem kolejowym nie wyposażonym w rogatki i wjechał wprost przed zbliżający się pociąg towarowy relacji Skarżysko – Koluszki” – przekazał asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej, cytowany przez portal Echo Dnia Świętokrzyskie.

55-letni kierowca volkswagena podróżował sam. Po kolizji mężczyzna odczuwał jedynie bóle w szyi. Został przewieziony do miejskiego szpitala w celu przeprowadzenia badań. Lewy tylny bok samochodu osobowego został całkowicie zniszczony. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

Źródło: Kielce.tvp.pl

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram