fbpx
Źródło: Multimedia.plk-sa.pl

maj 2021

06

9:05:02

Mazowieckie: śmiertelny wypadek na torach

Pomiędzy miejscowościami Nowa Iwiczna i Stara Iwiczna w powiecie piaseczyńskim (woj. mazowieckie) około godziny 17:30 doszło wczoraj do śmiertelnego wypadku kolejowego. Pod kołami pociągu osobowego Kolei Mazowieckich zginął mężczyzna – podaje portal Piaseczno News.

Zdarzenie miało miejsce kilkaset metrów od przejazdu drogowo-kolejowego w ciągu ulicy Słonecznej. Mężczyzna znajdujący się na torowisku wpadł pod pociąg osobowy Kolei Mazowieckich relacji Warszawa – Dęblin, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia wyruszyły służby ratownicze i policja, które wydobyły zwłoki ofiary spod pociągu.

„Na miejscu pojawiły się 4 zastępy straży pożarnej, policja i karetka pogotowia. Wezwano też helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ostatecznie został odwołany” – przekazał mł. bryg. Łukasz Darmofalski z KP PSP w Piasecznie, cytowany przez portal Piaseczno News.

Po wypadku Koleje Mazowieckie poinformowały o utrudnieniach w ruchu pociągów na trasie Warszawa – Dęblin. Przewoźnik zapewnił pasażerom komunikację zastępczą. Pociągi wróciły do jazdy zgodnie z rozkładem po godzinie 22.

Przyczyny tragedii wyjaśnia policja.

pg


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram