fbpx
Źródło: Gov.pl

maj 2021

07

9:05:34

Lubelskie: SG i KAS przechwyciły rekordowy przemyt papierosów na pokładzie pociągu

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku i Placówki Straży Granicznej w Terespolu przechwycili blisko 2,5 mln paczek papierosów przemyconych do Polski na pokładzie pociągu. Towary o wartości prawie 37 mln zł ujawniono w 3 kontenerach na terenie gminy Terespol (woj. lubelskie). To największy udaremniony przemyt papierosów w historii naszego kraju.

Służby ustaliły, że znaczne ilości papierosów pochodzących z przemytu mogą znajdować się na obszarze terminala przeładunkowego położonego w lubelskiej gminie Terespol. Trzy wytypowane kontenery zostały przetransportowane z Białorusi do Polski na pokładzie pociągu. Podczas sprawdzania ładunków okazało się, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulitu i elementów grzewcze) w kontenerach ukryto gigantyczną papierosową kontrabandę.

Łącznie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych ok. 37 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej trwają w tej sprawie czynności, które mają ustalić osoby odpowiedzialne za przemyt papierosów do Polski.

To nie jedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt ujawniony przez podlaskie służby. W lutym bieżącego roku funkcjonariusze podlaskiej KAS i Podlaskiego Oddziału SG wspólnie udaremnili na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy przemyt blisko 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów, wartych ponad 27,6 mln zł.

Źródło tekstu: MF/KAS/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram